T.C. Sivas Valiliği 

   
T.C. İçişleri Bakanlığı e-icisleri projesi Bilgi Edinme İnsan Hakları Başvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete
 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bulunduğunuz Yer: Basın Bültenleri

Tüm Haberler

 MİNİK ERKEKLER SERBEST GÜREŞ TÜRKİYE ŞAMPİYONASI SONA ERDİ
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

İlimizde düzenlenen 14-15 Yaş Minik Erkekler Serbest Güreş Türkiye Birinciliği müsabakaları sona erdi. Sona eren müsabakanın ödül törenine Valimiz Veysel DALMAZ, Belediye Başkanı Doğan ÜRGÜP, Sivas Milletvekili Hamza YERLİKAYA, Dünya ve Avrupa Şampiyonu eski milli güreşçi Sebahattin ÖZTÜRK, Veteranlar Dünya Şampiyonu güreşçi Mehmet OZMUŞ ile daire müdürleri ve çok sayıda güreşsever katıldı.
Güreş Federasyonu'nun 2009 yılı faaliyet programında yer alan ve 11 Haziran'da 4 Eylül Spor Salonu'nda ön eleme müsabakalarıyla başlayan birincilik, yapılan final müsabakalarıyla tamamlandı. 40 ilden yaklaşık 750 sporcunun katıldığı, 49 hakemin görev yaptığı birincilikte, 10 ayrı sıklette sporcular Türkiye şampiyonu olabilmek için mindere çıktılar. Birincilikte dereceye giren sporcuların ödülleri ile dereceye giren takımların kupaları, Valimiz Veysel DALMAZ, Belediye Başkanı Doğan ÜRGÜP, Sivas Milletvekili Hamza YERLİKAYA, Dünya ve Avrupa Şampiyonu eski milli güreşçi Sebahattin ÖZTÜRK, Veteranlar Dünya Şampiyonu güreşçi Mehmet OZMUŞ ile daire müdürleri ve diğer yetkililer tarafından verildi.
Final müsabakaları sonunda, 32 kiloda Kayseri'den Adem SAKAR, 35 kiloda Muğla'dan Süleyman ATLI, 38 kiloda Sivas'tan Tevfik BOZBEK, 42 kiloda Tokat'tan Asıf EĞLENCE, 47 kiloda Sakarya'dan Yasin KULAKSIZ, 53 kiloda Tokat'tan Emre SEZGİN, 59 kiloda Kayseri'den İsmail ERGAN, 66 kiloda Çorum'dan Fatih ERDİN, 73 kiloda Erzurum'dan Enes ALTUN, 85 kiloda Antalya'dan Nazmi ŞAHİN Türkiye şampiyonu oldu.
     Ayrıca, 32 kiloda mindere çıkan Sivaslı Tevfik BOZBEK, turnuvanın en teknik, 66 kiloda mücadele eden Bursalı Barış KAYA ise turnuvanın en centilmen sporcuları seçildi. Şampiyonada, takım sıralamasında ise Kahramanmaraş birinciliği, Erzurum ikinciliği ve Samsun ise üçüncülüğü aldı.


Bu içerik toplam 255.071 kez gösterildi, Site toplam 2.192.545 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 147 kişi geziyor.

  

 

e-posta: sivas@icisleri.gov.tr Tel : 0 346 224 45 45 - Faks : 0 346 225 67 74
Sularbaşı Mah. Hükümet Konağı 58040 Merkez - SİVAS