T.C. Sivas Valiliği 

   
T.C. İçişleri Bakanlığı e-icisleri projesi Bilgi Edinme İnsan Hakları Başvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete
 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bulunduğunuz Yer: Basın Bültenleri

Tüm Haberler

 İL SEÇİM GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

     29 Mart Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde İl Seçim Güvenliği Toplantısı yapıldı. İl Genel Meclisi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Valimiz Veysel DALMAZ, Belediye Başkanı Sami AYDIN, İl Seçim Kurulu Başkanı Savaş YILDIRIM, Vali Yardımcısı Kemal ŞAHİN, İl Emniyet Müdürü Yahya BAL, Kaymakamlar, Sivas Belediye Başkan adayları ve siyasi partilerin il başkanları katıldı.      Toplantıda ilk olarak Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdür Vekili Bahadır İÇMEĞİZ tarafından Seçim takvimi süresince uyulması gereken hususlar hakkında katılımcılara bilgi verdi.

     29 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin ülkemize hayırlı olması dileğinde bulunan Valimiz Veysel DALMAZ ise tüm belediye başkan adaylarına başarılar diledi. İlimizde seçimlerin güven ve huzur ortamında gerçekleştirilmesi için yetkili mercilerce tüm tedbirlerin alındığını dile getiren Valimiz DALMAZ, “ İlimizde seçim takvimi sorunsuz bir şekilde işliyor. 29 Mart seçimlerinin de sorunsuz bir şekilde sonuçlanması en büyük arzumuz. Tabi bu konuda siyasi partilerimize ve belediye başkan adaylarımıza önemli görevli düşüyor. Tüm siyasi partilerimizin İlimizde demokratik ve huzurlu bir şekilde gerçekleştirilmesi için gerekli hassasiyeti göstereceklerine inanıyorum” dedi.

 29 Mart seçimlerinde yarışacak belediye başkan adaylarına Centilmenlik Anlaşması teklifinde bulunan Valimiz DALMAZ, “seçimlerde en çok karşılaşılan olumsuz durumlardan biri de görüntü ve ses kirliliği. Belediye başkan adaylarımızdan isteğim bayrak ve flamaları sadece seçim bürolarına asmaları ve sesli propaganda materyallerini belirli bir düzen içinde kullanmaları. Eğer bunu başarırsak Türkiye de bir ilke imza atar ve görüntü ve ses kirliliğinin önüne geçebiliriz” dedi.     İlçelerde seçim güvenliğinin sağlanması için kaymakamların gerekli çalışmaları yaptığını da dile getiren Valimiz DALMAZ “ Kaymakamlarımız ilçelerde seçimlerin adil ve tarafsız bir şekilde gerçekleştirilmesi için gerekli tedbirleri aldılar. Bunun yanında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yapılan yardımlar daha önce olduğu gibi bundan sonrada hakkaniyet içinde dağıtılmaya devam edecektir. Bu yardımların kesinlikle seçim dönemi veya herhangi bir siyasi partiyle ilgisi yoktur” şeklinde konuştu. 

 Toplantının sonunda katılımcılar hep birlikte  hatıra fotoğrafı çektirdi. 


Bu içerik toplam 244.560 kez gösterildi, Site toplam 2.180.096 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 8 kişi geziyor.

  

 

e-posta: sivas@icisleri.gov.tr Tel : 0 346 224 45 45 - Faks : 0 346 225 67 74
Sularbaşı Mah. Hükümet Konağı 58040 Merkez - SİVAS